Jak pielęgnować aparaty słuchowe?

Zadbaj o swoje aparaty

  1. Najważniejsze to czystość i higiena. Upewnij się, że Twoje dłonie przed dotykaniem aparatu są czyste i nie ma na nich żadnych substancji, które mogłyby np. zatkać mały otwór mikrofonu.
  2. Zapewnij sobie odpowiednie produkty, które przeznaczone są do pielęgnacji aparatów. Preparaty oraz środki, które nie są dedykowane nie tylko mogą nie przynieść spodziewanych rezultatów ale nawet uszkodzić urządzenia.
  3. Wkładki wewnątrzuszne należy dokładnie czyścić, gdyż na nich znajduje się najwięcej zanieczyszczeń. Korzystaj z dostępnych w naszych punktach tabletek czyszczących by mieć pewność, że Twoje wkładki są w dobrej kondycji.
  4. Czyszcząc aparat słuchowy używaj suchej i miękkiej ściereczki.
  5. Wszelkie technologie „nie lubią” wody i wilgoci, dlatego staraj się nie narażać aparatów na takie środowiska. Jeśli już zdarzy się wypadek z udziałem aparatu i wody, wyjmij baterię i pozostaw komorę baterii otwartą a aparaty umieść w pudełku z tabletką osuszającą.
  6. Nie zostawiaj aparatów słuchowych w pobliżu silnych źródeł ciepła np. grzejnik, ani bezpośrednio na słońcu. Ciepło może zdeformować obudowę, uszkodzić elektronikę bądź naruszyć powierzchnię aparatu.
  7. Regularnie wymieniaj baterie. Jeśli któraś z nich ulegnie awarii (wyleje się) natychmiast wyjmij ją z komory i oddaj w naszym punkcie do utylizacji.
  8. Codziennie po zdjęciu aparatów przed pójściem spać oczyść aparaty, a raz w tygodniu umieść go w pojemniku z kapsułą osuszającą.
  9. Zdejmij aparat słuchowy podczas nakładania takich rzeczy jak kosmetyki, perfumy, woda po goleniu, lakier do włosów, czy balsam do opalania. Mogą dostać się do wnętrza i przyczynić się do uszkodzenia aparatu. Zdejmuj go także podczas wizyty u fryzjera, bądź poinformuj go przed usługą cięcia, iż jesteś posiadaczem aparatów.
  10. Jeśli uważasz, że Twój aparat nie działa „jak dawniej” udaj się do naszego punktu. Protetyk zajmie się Twoim aparatem.

W zależności od rodzaju aparatów wyróżniamy kilka różnych wkładek do aparatów, ale łączy je jedna zasada należy szczególnie o nie dbać, ponieważ umieszczamy je w przewodach słuchowych, gdzie jest ciepło i wilgotno, dlatego możemy wprowadzić sobie bezwiednie bakterie do ucha.

Do czyszczenia wkładek używaj miękkiej, suchej ściereczki. Wkładkę akrylową możesz odłączyć od aparatu i umieścić ją w roztworze z rozpuszczonej tabletki specjalnie do tego przystosowanej. Wężyk należy wymienić około raz na 3 miesiące bądź szybciej gdy zauważymy, że zmienił swoją barwę na ciemniejszą oraz stwardniał.

Na aparaty z zewnętrzną słuchawką zakończoną kopułką należy szczególnie zwrócić uwagę, ponieważ słuchawka jest wrażliwa na wilgoć i woskowinę. Przynajmniej raz na miesiąc należy wymieniać filtry, które znajdują się w słuchawce, można zakupić je w punkcie protetycznym. Kopułki silikonowe, które zakładamy na słuchawkę należy przecierać chusteczką dezynfekującą, aby zminimalizować dostanie się woskowiny do słuchawki. Nie używaj wody ani innych środków nieprzeznaczonych do czyszczenia słuchawki i kopułki. Zaleca się raz na 3 miesiące wymienić kopułkę na nową.

Kontakt

Masz pytania odnośnie oferty? Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji. Zadzwoń lub napisz do nas!

Najnowsze artykuły
Umów się na wizytę