Akcesoria

System wspomagający
słyszenie – FM

System FM jest jednym z najpopularniejszych systemów wspomagających słyszenie. Zazwyczaj stosowany jest w szkołach i przedszkolach. Najczęściej korzystają z niego dzieci
System FM składa się z mikrofonu, nadajnika FM i odbiornika. Mikrofon znajduje się w pobliżu ust nadawcy, nadajnik przetwarza sygnał i za pomocą fal radiowych przekazuje go do odbiornika, którym mogą być słuchawki lub aparaty słuchowe. Przekładając to na sytuację szkolną: nauczyciel posiada mikrofon (najczęściej zawieszony na szyi), do którego kieruje instrukcje i polecenia związane z lekcją. Odbiorca, czyli dziecko, posiada odbiornik fal radiowych przyczepiony do ubrania. Z odbiornika dźwięki trafiają do słuchawek lub aparatów słuchowych, a więc wprost do ucha.
System FM jest bardzo pomocny w przypadku dzieci z niedosłuchem, problemami przetwarzania słuchowego i autyzmem, ponieważ niweluje rozpraszające dźwięki otoczenia, a także daje możliwość dokładnego odbioru treści kierowanych przez nauczyciela. Uczeń lepiej słyszy i rozumie polecenia, a co za tym idzie, jest w stanie je zapamiętać, powtórzyć lub zapisać. Pomaga w rehabilitacji słuchowej i przezwyciężeniu problemów szkolnych.
Akcesoria bezprzewodowe do aparatów słuchowych zwiększają komfort ich użytkowania oraz ułatwiają kontrolę. Mogą być podłączone za pomocą technologii Bluetooth do wielu urządzeń z których korzystasz na co dzień.

Akcesoria bezprzewodowe

ReSound Multi Mic

mikrofon jest mały i dyskretny. Znacznie zwiększa zasięg słyszenia – aż do 25m. Dźwięk ma krystalicznie czystą jakość i jest transmitowany bez opóźnień. Bardzo szybko łączy się z aparatem. Wystarczy umieścić go niedaleko osoby, którą chcesz słyszeć np. przypnij go do ubrania. Multi Mic pełni funkcje mikrofonu konferencyjnego a jego bateria wystarczy na 11 godzin użytkowania.
Zalety:

ReSound Phone Clip+

to urządzenie, które nie tylko transmituje rozmowy telefoniczne z Twojego telefonu do aparatów, ale także transmituje muzykę oraz inne dźwięki. Możesz bezpiecznie korzystać z tego akcesorium np. w trakcie jazdy samochodem jako zaawansowany zestaw słuchawkowy. Pozwoli na łatwe oddzwanianie oraz wybieranie głosowe. W czasie gdy hałas otoczenia przeszkadza Ci w rozmowy telefonicznej, za pomocą Phone Clip+ możesz wyłączyć mikrofony otoczenia, i skoncentrować się na rozmowie. Połącz się jednocześnie z dwoma telefonami na raz, lub z dowolnymi urządzeniami poprzez Bluetooth.
Zalety:

ReSound Pilot Remote Control 2

pilot zapewnia łatwą kontrolę nad aparatami. Pozwala na regulowanie głośności, zmianę programu lub połączyć aparaty z innym urządzeniem transmitującym dźwięk. Urządzenie posiada czytelny wyświetlacz.
Zalety:

ReSound Unite TV Streamer

to transmiter (streamer) dźwięków, który łączy się z telewizorem, komputerem lub wieżą Hi-Fi. Można do niego podłączyć dowolną ilość aparatów dzięki czemu, nie tylko Ty korzystasz z jednego urządzenia ale również inni domownicy noszący aparaty słuchowe.
Zalety:

Środki pielęgnacyjne i baterie

Zadbaliśmy o to, byś mógł pielęgnować oraz zapewnić swoim aparatom odpowiednie zasilanie. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór baterii oraz środków dezynfekująco-myjących firmy Cedis.
Odpowiednia pielęgnacja aparatów słuchowych zapewni jego długie i prawidłowe funkcjonowanie oraz pomoże zminimalizować wystąpienia awarii. Codziennie dbaj o aparaty a odwdzięczą Ci się sprawnością i czystym dźwiękiem.

CO JESZCZE MAMY W OFERCIE?

Zdalne dopasowanie

Środki pielęgnacyjne i baterie

Akcesoria i aplikacje

Umów się na wizytę