Najczęściej zadawane
pytania
i odpowiedzi

Około 20 min, ale warto zarezerwować sobie przynajmniej 1 godzinę na wizytę, gdyż badanie połączone jest z bezpłatną konsultacją ze Specjalistą.
(Czytaj dalej -> Diagnostyka słuchu)
Oferujemy pakiet bezpłatnych badań w celu zdiagnozowania słuchu. Pakiet zawiera audiometrię i tympanometrię. W odróżnieniu od konkurencji proponujemy bezpłatnie również tympanometrię. (Czytaj dalej -> Diagnostyka słuchu)
Słuch tak jak i wzrok starzeje się z nami. Po 65 roku życia warto wykonać kontrolnie badanie słuchu i sprawdzić jak dobrze się słyszy. Warto również pomyśleć o kontrolnym badaniu słuchu, jeśli pracuje lub pracowało się w hałasie lub warunkach szkodliwych, często przechodziło się infekcje ucha, cierpi się na cukrzycę lub nadciśnienie, w uszach dokuczają szumy i piski. Jeśli wydaje nam się, że wszyscy w otoczeniu mówią zbyt cicho, a domownicy narzekają, że byt głośno ustawiamy głośność w TV to również objawy niedosłuchu. Jeśli inni często zwracają nam uwagę, że mówimy zbyt głośno lub prosimy o powtórzenie, gdy mamy wrażenie, że nie rozumiemy, co mówią aktorzy w serialach, bo tylko „mamroczą” pod nosem lub słowa rozmówców w czasie dyskusji w grupie zlewają nam się i trudno nam nadążyć za tym, co ktoś mówi, to typowe objawy trudności w słyszeniu. Badanie to dopiero pierwszy krok i warto postawić na profilaktykę. Najpierw sprawdźmy czy jest, o co się martwić. Sprawdźmy, jak dobrze słyszymy. To tylko badanie kontrolne. Zapraszamy na bezpłatne badanie słuchu dla całej rodziny. (Czytaj dalej -> O niedosłuchu)
Aparat Słuchowy to tylko jedno z rozwiązań w przypadku zdiagnozowania niedosłuchu. Najpierw jednak trzeba sprawdzić jak słyszymy, a jeśli stwierdzimy niedosłuch to, jakiego typu jest to niedosłuch i jakie należy podjąć kroki. Czy wystarczy płukanie ucha, czy potrzebne jest leczenie, czy też warto zainwestować w dobre aparaty słuchowe? Zanim podejmiemy decyzję o zakupie aparatów, warto je wypróbować. W naszych placówkach wypożyczenia aparatów jest bezpłatne i nie zobowiązuje do zakupu. (Czytaj dalej -> O niedosłuchu)
Na ogół na okres od 7-10 dni. Jednak do każdego Klienta mamy podejście indywidualne. Jeśli zaistnieje potrzeba korekty ustawień lub wymiany aparatów na inne również istnieje taka możliwość w uzgodnieniu ze Specjalistą. (Czytaj dalej -> Aparaty słuchowe)
W naszej ofercie znajdują się duńskie aparaty słuchowe ReSound. To szeroka gama nowoczesnych aparatów cyfrowych z możliwością bezprzewodowej łączności i ładowalności. Aparaty są dostępne już od 1000 zł. Cena aparatu zależy od poziomu zaawansowania technologicznego i możliwości ich dopasowania, czyli jakość idzie w parze z ceną. Warto zainwestować w aparaty lepszej klasy. Imitują naturalne słyszenie i pracę ucha. Im wyższej klasy aparaty tym lepsza, jakość dźwięku i skuteczniejsza poprawa rozumienia mowy oraz bardziej elastyczne dopasowanie. W razie pogorszenia słuchu, aparaty można zawsze przeprogramować. To inwestycja, na co najmniej 3-5 lat, z czego 3 lata użytkowania są objęte gwarancją. Średniej klasy aparaty kosztują już 2500 zł- 3500 zł. Warto zainwestować w siebie. Dostępne są również dofinansowania NFZ. Można tez skorzystać z zakupu na raty.
(Czytaj dalej -> Aparaty słuchowe)
Zadaniem aparatów słuchowych nie jest tylko wzmocnienie dźwięków, a więc zwiększenie głośności. Współczesne aparaty działają podobnie do ucha ludzkiego. Selekcjonują i segregują dźwięki na te, których chcemy słuchać, jak np. mowa i te, które zakłócają nam dobre słuchanie i rozumienie mowy, jak np. hałas uliczny. Dzięki ich pracy nawet w trudnych warunkach takich jak rozmowa w grupie, przyjęcie, ulica, czy sklep jesteśmy w stanie słyszeć i rozumieć to, co ktoś do nas mówi, a nasze ucho chronione jest przed zbyt głośnymi dźwiękami. Aparaty słuchowe pomagają nam skupić uwagę na rozmówcy, oglądanym programie TV lub śpiewie ptaków w lesie z pominięciem lub wyciszeniem przeszkadzających dźwięków, dzięki swojej plastyczności dopasowania. (Czytaj dalej -> Aparaty słuchowe)
Wzmacniacz po prostu wzmacnia dźwięki i to wszystkie w ten sam sposób. Nie chroni naszego ucha przed głośnymi dźwiękami i może przyczynić się dodatkowo do pogłębienia niedosłuchu lub narazić nas na urazy akustyczne. Nie ważne czy chcemy słuchać tego, co ktoś do nas mówi, czy przeszkadza nam hałas ulicy wzmacniacz zawsze pogłośni i przyciszy wszystkie dźwięki jednakowo. Inaczej jest w przypadku aparatu słuchowego. Zadaniem aparatu słuchowego jest… ( jak wyżej w podpunkcie „h’”). (Czytaj dalej -> Aparaty słuchowe)
Najpierw należy zgłosić się do placówki na konsultacje ze Specjalistą Protetykiem Słuchu, aby sprawdził drożność przewodów słuchowych. Jeśli uszy są zatkane woskowiną Specjalista wyjaśni, co należy dalej zrobić. Pokieruje odpowiednio do lekarza otolaryngologa, jeśli istniej konieczność wyczyszczenia, czy wypłukania ucha lub jeśli zdiagnozuje w uszach proces chorobowy. (Czytaj dalej -> Profilaktyka słuchowa)
Nie istnieją opracowania naukowe stwierdzające jednoznacznie poprawę słyszenia w przypadku ubytków odbiorczych po zastosowaniu plastrów, czy kropli. Niektóre leki poprawiają ukrwienie ucha, ale nie można przy ich pomocy wyleczyć niedosłuchu odbiorczego. Jest to związane z tym, że jeśli komórki w uchu środkowym odpowiadające za „słuchanie”, czyli przewodzenie impulsów elektrycznych zostaną uszkodzone, nie mają możliwości samoregeneracji, czyli nie odbudowują się samoistnie. Ich funkcję można jedynie zastąpić aparatem słuchowym lub implantem i w ten sposób można skompensować słyszenie. (Czytaj dalej -> Aparaty słuchowe)
Ważne, żeby badanie wykonane było przynajmniej 1 raz w roku, jeśli ma się więcej niż 65 lat lub/i ostatnio przechodziło się choroby ucha, ciężkie choroby nowotworowe, cukrzycę i nadciśnienie lub pracuje się w hałasie i innych szkodliwych warunkach, w uszach dokuczają szumy i piski.
(Czytaj dalej -> Diagnostyka słuchu)

Zapraszamy z cała rodziną na kontrolę.
Tak, mamy szereg korzystnych pakietów, również 0% (Czytaj dalej -> Aparaty słuchowe)
Badania i konsultacje przeprowadza Specjalista Protetyk Słuchu. Jeśli zajdzie potrzeba konsultacji lekarskiej Specjalista wytłumaczy postępowanie.
(Czytaj dalej -> Diagnostyka słuchu)
Są to badania profilaktyczne mieszczące się w ramach naszej działalności i odpowiedzialności społecznej.

Przedmiotem naszej działalności jest również zaopatrywanie Klientów w pomoce słuchowe i akcesoria w oparciu o refundację i na rynku prywatnym.
Umów się na wizytę