Najczęściej zadawane pytania

Tak. Na badanie można przyjść z osobą towarzyszącą.

(Czytaj dalej -> Diagnostyka słuchu)

Samo badanie trwa około 20 minut. Na wizytę warto jednak zarezerwować sobie przynajmniej godzinę, gdyż badanie połączone jest z bezpłatną konsultacją ze specjalistą.

(Czytaj dalej -> Diagnostyka słuchu)

Tak. Oferujemy pakiet bezpłatnych badań słuchu: audiometrię i tympanometrię.

 (Czytaj dalej -> Diagnostyka słuchu)

Słuch, podobnie jak wzrok, starzeje się. Badania profilaktyczne powinny odbywać się raz w roku u pacjentów powyżej 65 roku życia, osób przebywających w znacznym hałasie lub wykonujących pracę w szkodliwych warunkach, chorujących na nawracające infekcje ucha, cukrzycę, nadciśnienie czy odczuwających szumy i piski w uszach.

Szczególną uwagę należy zwrócić na seniorów, którzy:

  • proszą rozmówcę o powtórzenie, czy mówienie głośniej,
  • oglądają telewizję, mocno podgłaśniając dźwięk,
  • zgłaszają zlewanie się słów rozmówców,
  • sami podczas wypowiedzi podnoszą głos.

W naszych placówkach można wykonać bezpłatne badanie słuchu całej rodziny.

(Czytaj dalej -> O niedosłuchu)

Aparat słuchowy to tylko jedno z wielu rozwiązań w przypadku zdiagnozowania niedosłuchu. Jeżeli zajdzie konieczność noszenia aparatu, warto bezpłatnie i bez zobowiązań, wypożyczyć urządzenie w jednej z naszych placówek.

(Czytaj dalej -> O niedosłuchu)

Aparaty wypożyczamy zazwyczaj na okres od 7 do 10 dni. Do każdego Klienta mamy jednak podejście indywidualne – jeżeli zaistnieje potrzeba korekty ustawień lub wymiany aparatu, czas może ulec wydłużeniu. 

(Czytaj dalej -> Aparaty słuchowe)

W naszej ofercie znajdują się duńskie aparaty słuchowe firmy ReSound. To szeroka gama nowoczesnych aparatów cyfrowych, z możliwością bezprzewodowej łączności i ładowalności. Cena aparatu zależy od poziomu zaawansowania technologicznego i możliwości ich dopasowania. Aparaty wyższej klasy imitują naturalne słyszenie i pracę ucha, oferują lepszą jakość dźwięku i skuteczniejszą poprawę rozumienia mowy. 

Średniej klasy urządzenia kosztują około 2500 zł- 3500 zł. Dostępne są również dofinansowania NFZ lub zakupy na raty.

(Czytaj dalej -> Aparaty słuchowe)

Zadanie aparatów słuchowych nie ogranicza się jedynie do wzmocnienie dźwięków, czyli zwiększenia głośności. Współczesne aparaty działają podobnie do ucha ludzkiego – selekcjonują i segregują dźwięki na te, których chcemy słuchać (jak np. mowa), i te, które zakłócają nam dobre słuchanie i rozumienie mowy (jak np. hałas uliczny).

Dzięki ich pracy (nawet w trudnych warunkach takich jak rozmowa w grupie, przyjęcie, ulica, czy sklep) jesteśmy w stanie słyszeć i rozumieć to, co ktoś do nas mówi, a nasze ucho chronione jest przed zbyt głośnymi dźwiękami. Aparaty słuchowe pomagają nam skupić uwagę na rozmówcy, oglądanym programie TV lub śpiewie ptaków w lesie z pominięciem lub wyciszeniem przeszkadzających dźwięków. Wszystko za sprawą plastyczności dopasowania.

(Czytaj dalej -> Aparaty słuchowe)

Wzmacniacz odpowiedziany jest za wzmacnianie wszystkich dźwięków w ten sam sposób, bez zachowania selekcji na dźwięki chciane (np. ludzka mowa) i niechciane (np. uliczny hałas). Nie chroni ucha przed głośnymi dźwiękami, może przyczynić się do pogłębienia niedosłuchu i naraża na urazy akustyczne.

Inaczej jest w przypadku aparatu słuchowego, który gwarantuje indywidualne dopasowanie parametrów do danego pacjenta, gwarantując komfort użytkowania w różnych warunkach. 

(Czytaj dalej -> Aparaty słuchowe)


W pierwszej kolejności należy zgłosić się do placówki na konsultację ze specjalistą protetykiem słuchu w celu sprawdzenia drożności przewodów słuchowych. Jeśli uszy są zatkane woskowiną, specjalista wyjaśni dalsze postępowanie. Jeżeli zajdzie konieczność wyczyszczenia lub wypłukania ucha, bądź zdiagnozowany zostanie proces chorobowy, pacjent zostanie skierowany do lekarza otorynolaryngologa.

(Czytaj dalej -> Profilaktyka słuchowa)

Nie istnieją opracowania naukowe stwierdzające jednoznacznie poprawę słyszenia w przypadku ubytków odbiorczych po zastosowaniu plastrów czy kropli. Niektóre leki poprawiają ukrwienie ucha, ale nie można przy ich pomocy wyleczyć niedosłuchu odbiorczego. Jest to związane z tym, że jeśli komórki w uchu środkowym odpowiadające za „słuchanie” (czyli przewodzenie impulsów elektrycznych) zostaną uszkodzone, nie będą miały możliwości samoregeneracji, czyli nie odbudują się samoistnie. Ich funkcję można zastąpić wyłącznie aparatem słuchowym lub implantem, kompensując w ten sposób słyszenie.

(Czytaj dalej -> Aparaty słuchowe)

Kontrolne badania słuchu wykonujemy zwykle raz w roku:

  • u osób po 65 roku życia,
  • u pacjentów, którzy niedawno przechodzili choroby uszu,
  • u cierpiących na choroby nowotworowe, cukrzycę, nadciśnienie i inne poważne choroby,
  • u pracujących w szkodliwych warunkach.
Badania wykonujemy także u osób, które miały niedawno przeprowadzone badanie słuchu, a objawy niedosłuchu wystąpiły w ostatnim czasie.

(Czytaj dalej -> Diagnostyka słuchu)

Tak, mamy szereg korzystnych pakietów, również 0%

Badania i konsultacje przeprowadza specjalista protetyk słuchu. Jeśli zajdzie potrzeba wizyty lekarskiej, pacjent zostaje na nią skierowany .

(Czytaj dalej -> Diagnostyka słuchu)

Bezpłatne badania profilaktyczne mieszczą się w ramach naszej działalności i odpowiedzialności społecznej.

Umów się na wizytę