Zadbaj o swoje aparaty
- Najważniejsze to czystość i higiena. Upewnij się, że Twoje dłonie przed dotykaniem aparatu są czyste i nie ma na nich żadnych substancji, które mogłyby np. zatkać mały otwór mikrofonu.
- Zapewnij sobie odpowiednie produkty, które przeznaczone są do pielęgnacji aparatów. Preparaty oraz środki, które nie są dedykowane nie tylko mogą nie przynieść spodziewanych rezultatów ale nawet uszkodzić urządzenia.
- Wkładki wewnątrzuszne należy dokładnie czyścić, gdyż na nich znajduje się najwięcej zanieczyszczeń. Korzystaj z dostępnych w naszych punktach tabletek czyszczących by mieć pewność, że Twoje wkładki są w dobrej kondycji.
- Czyszcząc aparat słuchowy używaj suchej i miękkiej ściereczki.
- Wszelkie technologie „nie lubią” wody i wilgoci, dlatego staraj się nie narażać aparatów na takie środowiska. Jeśli już zdarzy się wypadek z udziałem aparatu i wody, wyjmij baterię i pozostaw komorę baterii otwartą a aparaty umieść w pudełku z tabletką osuszającą.
- Nie zostawiaj aparatów słuchowych w pobliżu silnych źródeł ciepła np. grzejnik, ani bezpośrednio na słońcu. Ciepło może zdeformować obudowę, uszkodzić elektronikę bądź naruszyć powierzchnię aparatu.
- Regularnie wymieniaj baterie. Jeśli któraś z nich ulegnie awarii (wyleje się) natychmiast wyjmij ją z komory i oddaj w naszym punkcie do utylizacji.
- Codziennie po zdjęciu aparatów przed pójściem spać oczyść aparaty, a raz w tygodniu umieść go w pojemniku z kapsułą osuszającą.
- Zdejmij aparat słuchowy podczas nakładania takich rzeczy jak kosmetyki, perfumy, woda po goleniu, lakier do włosów, czy balsam do opalania. Mogą dostać się do wnętrza i przyczynić się do uszkodzenia aparatu. Zdejmuj go także podczas wizyty u fryzjera, bądź poinformuj go przed usługą cięcia, iż jesteś posiadaczem aparatów.
- Jeśli uważasz, że Twój aparat nie działa „jak dawniej” udaj się do naszego punktu. Protetyk zajmie się Twoim aparatem.
W zależności od rodzaju aparatów wyróżniamy kilka różnych wkładek do aparatów, ale łączy je jedna zasada należy szczególnie o nie dbać, ponieważ umieszczamy je w przewodach słuchowych, gdzie jest ciepło i wilgotno, dlatego możemy wprowadzić sobie bezwiednie bakterie do ucha.
Do czyszczenia wkładek używaj miękkiej, suchej ściereczki. Wkładkę akrylową możesz odłączyć od aparatu i umieścić ją w roztworze z rozpuszczonej tabletki specjalnie do tego przystosowanej. Wężyk należy wymienić około raz na 3 miesiące bądź szybciej gdy zauważymy, że zmienił swoją barwę na ciemniejszą oraz stwardniał.
Na aparaty z zewnętrzną słuchawką zakończoną kopułką należy szczególnie zwrócić uwagę, ponieważ słuchawka jest wrażliwa na wilgoć i woskowinę. Przynajmniej raz na miesiąc należy wymieniać filtry, które znajdują się w słuchawce, można zakupić je w punkcie protetycznym. Kopułki silikonowe, które zakładamy na słuchawkę należy przecierać chusteczką dezynfekującą, aby zminimalizować dostanie się woskowiny do słuchawki. Nie używaj wody ani innych środków nieprzeznaczonych do czyszczenia słuchawki i kopułki. Zaleca się raz na 3 miesiące wymienić kopułkę na nową.